znajdjesz się: Strona główna / Technologia produkcji

Technologia produkcji

Ogromnym problemem w produkcji kostki brukowej jest powstawanie nieestetycznych wykwitów - szczególnie w kolorowych wyrobach.

Wykwit betonowy może zaistnieć jako pierwotny bezpośrednio po produkcji lub wtórny pojawiający się po pewnym okresie od wyprodukowania. Wykwit betonowy ma kolor biały o różnej intensywności lecz nie stanowi podstawy reklamacji. Zarówno wykwit pierwotny jak i wtórny ustępuje z biegiem czasu pod wpływem oddziaływania czynników środowiskowych.

oktagonMankament powstawania wykwitów niweluje stosowana przez nas technologia obróbki termicznej VAPOR - opatentowana w USA i Niemczech. Technologia VAPOR została po raz pierwszy zastosowana i wdrożona w Polsce i Europie Wschodniej w naszym przedsiębiorstwie ROUWDACH w Łęczycach koło Opalenicy.

Technologia pozwala nam już po 8 godzinach od wyprodukowania (przy oddziaływaniu obróbki termicznej w temperaturze 40-50 °C, wilgotności 80-95%) na uzyskanie przez element wytrzymałości pozwalającej na rozpoczęcie czynności transportowych i wbudowania. Wyroby charakteryzują się większą wytrzymałością na ściskanie, mniejszą nasiąkliwością, zostaje zredukowana do minimum możliwość wystąpienia nieestetycznych wykwitów betonowych.

Powyższe potwierdziły wstępne wyniki badań naszych produktów zrobionych z udziałem technologii VAPOR, przeprowadzonych w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Badania Politechniki Poznańskiej potwierdzają również ekologiczność tej technologii opartej na spalaniu w specjalnych urządzeniach gazu ziemnego.

kostka2Nasze kostki brukowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach nawet bardzo specjalistycznych takich jak nawierzchnie dla ruchu kołowego i pieszego, parkingi, na ruchliwych ulicach, przy wielkich magazynach, na terenie zakładów przemysłowych, na stacjach benzynowych, stromych zejściach czy umocnieniach skarp, halach produkcyjnych o dużym obciążeniu i natężeniu ruchu.

Walory i właściwości betonowej kostki brukowej produkcji ROUWDACH potwierdzają listy naszych klientów, miejsca jej zastosowań oraz największe w regionie firmy drogowe i brukarskie, które na co dzień stosują nasze wyroby.

 

O FIRMIE

PRODUKTY

TECHNOLOGIA

MASZ PYTANIA?